Categories
Blog

Dlaczego świadoma transformacja?

Być może zastanawiałaś, zastanawiałeś się już nad tym, co tak naprawdę jest treścią twojego życia. Skąd przychodzisz, dokąd zmierzasz? Jaki jest prawdziwy jego sens, jego głębszy powód? Być może zauważyłaś, zauważyłeś również, że twoje życie to pewnego rodzaju podróż, że nigdy nie stoisz w miejscu. Rzeczy, ludzie, sytuacje pojawiają się w nim, zostają z tobą na jakiś czas i odchodzą. Mówi się, że to właśnie te zmiany są jedynym pewnikiem naszego życia. Natomiast naszą rolą jest ich pełna akceptacja: umiejętność odpuszczania z pokorą tego, co przemija, otwartość i witanie bez lęku tego, co dopiero nadchodzi.

Możliwe, iż dostrzegłaś, dostrzegłeś również pewną cykliczność w tym procesie. Pojawiający się ludzie i wydarzenia w twoim życiu, które pozornie wydawały się być zupełnie różne, po dokonaniu świadomego w nie wglądu okazują się być bardzo do siebie podobne. Tak, jakbyś przyciągała, przyciągał do swojego życia bardzo podobne osoby i sytuacje. Jak myślisz, dlaczego tak się dzieje?

Każdy z nas przychodzi na ten świat z misją poznania prawdy o sobie samym. Świadomy wgląd w nasze życie, obserwacja następujących w nim zmian, ich cykliczności i powtarzalności, otwiera przed nami pole nieograniczonych możliwości – możliwości wpływania na te przemiany w sposób intencjonalny, zamierzony. Życiowe zmiany, które są nieuniknione, przestają być wtedy udręką i powodem naszego cierpienia. Przestają być tak zwanym kręceniem się w kółko, automatycznym i bezmyślnym powtarzaniem przez nas tych samych schematów. Te zmiany stają się wówczas bodźcem do świadomej transformacji naszego całego jestestwa i odkrycia tego, co zostało zakryte: naszego Wewnętrznego Ja.

Wybierz swoją walutę
PLN Polish złoty
EUR Euro